کنیا دروازه قاره آفریقا

کشور کنیا در شرق قاره آفریقا قرار دارد و بعد از ماداگاسکار 47 امین کشور وسیع دنیا محسوب میشود. . شهرهای مهم کنیا: نایروبی، کیسومو، ناکورو مومباسا میباشد. پایتخت این کشور نایروبی نام دارد. 

کشور کنیا: از جنوب با تانزانیا، از غرب با اوگاندا، از شمال غربی با سودان، از شمال با اتیوپی، از شمال شرقی با سومالی و از شرق با اقیانوس هند هم مرز میباشد.

مساحت کنیا 582646 کیلومتر مربع میباشد که حدود 569250 کیلومتر مربع آن را خشکی و مابقی را آب های داخلی از جمله دریاچه ویکتوریا و رودلف تشکیل داده است.

کنیا مکان توریستهای طالب هیجان


 

آب و هوای کشور کنیا

به دلیل عبور خط استوا از کمربند میانی کنیا، این کشور از نظر آب و هوا در مناطق مرکزی، شمال و شمال شرقی بسیار خشک و گرم بوده و در مناطق ساحلی کنار اقیانوس هند دارای آب و هوای گر م مرطوب است.

در طول سال تابش نور خورشید به کشور کنیا زیاد است با اینکه به طور معمول شبها و صبح زود هوا کمی سرد است ولی همیشه از لباس های تابستانی استفاده میشود. در کنیا از آوریل تا ژوئیه بارش باران طولانی و از اکتبر تا دسامبر بارش باران کوتاه است و در زمان بعداز ظهر و عصر گاهی اوقات بارش باران تند میشود. در کشور کنیا از فوریه تا مارچ گرم ترین زمان و از ژوئیه تا آگوست سردترین زمان است. در ماسایی مارا بهترین زمان مهاجرت بین ماههای ژوئیه و سپتامبر میباشد، وقتی که حضور میلیونها جانور وحشی در آن به چشم میخورد، که برای فیلمسازان یکی از بهترین صحنه ها میباشد.

فرهنگ کشور کنیا

مردم کشور کنیا متشکل از 73 درصد مسیحی، 19 درصد آنیمیست و 6 درصد مسلمان میباشند. زبان رسمی این کشور سواحلی و انگلیسی است. کنیا فرهنگ های مختلفی دارد، در مناطق ساحلی دارای فرهنگ ساحیلی و در شمال دارای فرهنگ پاستورالیست میباشد و در مرکز و غرب دارای جوامع مختلف دیگر است. با وجود اینکه ماسایی تنها یک قبیله کوچک است ولی امروزه به دلیل صنعت توریسم به خوبی معرفی شده است. کشور کنیا هنوز به جز پرچم ملی کشورش هیچ لباس ملی دیگری که تمام گونه های نژادی کنیا را تعریف کند ندارد. کنیا با42 فرهنگ گوناگون دارای مراسم ها و سنت های مخصوصی برای خود میباشد. البته برای طراحی لباس ملی کنیا تلاش بسیاری انجام شده و طرح این لباس ملی شبیه لباس کانگا میباشد.