کنیا به خاطر پارک های ملی حیات وحش زیادی که دارد به عنوان یکی از مقاصد جاذبه های توریستی محسوب میشود. از این پارک های حیات وحش به دلیل کسب درآمد ارزی در مقابل شکارچیان محافظت میشود . در پارک های ملی کنیا گونه های مختلفی از حیوانات وجود دارد که در بیشتر کشورهای آفریقا نسل این حیوانات از بین رفته است.

پارک ملی جذاب ماسایی مارا

پارک ملی ماسایی

پارک ملی حیات وحش ماسایی در جنوب غرب کنیا و در فاصله 224 کیلومتری نایروبی قرار دارد، این پارک با چشم اندازی زیبا و بی نظیر به عنوان برجسته ترین و پرجاذبه ترین پارک طبیعی حیات وحش کنیا و شاید هم جهان میباشد. ماسایی مارا یک نام محلی است به معنی تک درختان در امتداد یکدیگر، این نام بوسیله ساکنان ماسایی برگزیده شده است. بین ماه های جولای تا آگوست حیات حیوانات وحشی فراوانی در ماسایی مارا به چشم میخورد و به خاطر بارندگی و تامین آب کافی این منطقه زیستگاه انواع حیوانات میباشد.

گردشگران در پارک ماسایی میتوانند حیات وحش حیواناتی مانند: شیر، بوفالو، فیل، یوزپلنگ، کرگدن سیاه، شترمرغ، زرافه، گورخر، انواع آهو، گاو وحشی، تمساح و... را مشاهده کنند،

شهر نایروبی

نایروبی معروف به شهر سبز آفتابی، بزرگترین شهر و پایتخت کنیا میباشد. نام نایروبی که به معنی محل آب های خنک است از کلمه ماسایی گرفته شده است. شهر نایروبی بین مومباسا و کامپالا قرار دارد و پر جمعیت ترین شهر آفریقای شرقی میباشد و به عنوان 13 امین شهر بزرگ آفریقا محسوب میشود. نایروبی منطقه ای مرداب مانند است و در سال 1899 بنیانگذاری شد و توانست اولین ایستگاه راه آهن قطار اوگاندا را در خود جا بدهد. آب و هوای این شهر نیمه حاره ای کوهستانی بوده و دارای دو فصل بارندگی میباشد. همچنین کوه کنیا و کوه کلیمانجارو نیز در نایروبی قرار گرفته است.