مناطق دیدنی کنیا

پارک ملی نایروبی

پارک ملی نایروبی در پایتخت کنیا قرار دار، این پارک اولین پارک ملی کنیا میباشد که در سال 1945 ساخته شده است. پارک نایروبی زیستگاه گله های بزرگ گورخر، حیوانات وحشی آفریقایی، شیر، اسب آبی، چیتا، کرگدن، بوفالو، زرافه میباشد و بیش از 400 گونه ی مختلف پرنده گان در این پارک ملی به چشم میخورد.

مرکز زرافه ها

این منطقه در لانگاتا قرار دارد و برای جلوگیری از خطر انقراض زرافه های رات چایلد در نظر گرفته شده است، همچنین در این منطقه بسیاری از گرازهای مختلف زندگی میکنند. گردشران میتوانند در این منطقه لذت غذا دادن به حیوانات را نیز تجربه کنند. 

موزه ملی نایروبی

بنای موزه ملی نایروبی در خانه ای بزرگ و قدیمی تاسیس شده است و جاذبه های گوناگونی از کشور کنیا از قبیل  بخش های جالبی از هنر، زمین شناسی، حیات وحش و تاریخ محلی نایروبی را شامل میشود.

موزه ملی راه آهن

موزه ملی راه آهن تاریخچه خط راه آهن کنیا را به نمایش میگذارد، این موزه در ساختمان قدیمی راه آهن بنا شده شده است و شامل کلکسیونی از گردونه های ریل دار، لوکوموتیوهای بخار و موتورهای مختلف دوران استعماری کشور کنیا میباشد. از جاذبه های به نمایش گذاشته شده در موزه ملی راه آهن میتوان به کالسکه ای اشاره کرد که برای رفتن به شکار حیوانات از آن استفاده میشده  

دریاچه ناکورو

دریاچه ناکورو یکی از مقاصد گردشگری جذب توریست در کشور کنیا میباشد. دریاچه ناکورو از تجمع آب های عمقی در شکاف های یک دره تشکیل شده، وجود جلبک فراوان در این دریاچه دسته های گوناگونی از فلامینگوها را جذب خود میکند. بعضی وقتها در این منطقه تا یک میلیون از این نوع پرنده را میتوان مشاهده کرد. این پیش آمد که غالبا دیدنی ترین همایش پرندگان روی زمین نام دارد باعث میشود خطوط ساحلی این ناحیه به صورتی رنگ به نظر بیاید. اگرچه در سال های اخیر به دلیل مشکلات زیست محیطی و آلودگی آب ها از جمعیت فلامینگوها در این منطقه کاسته شده است