شهر توریستی و زیبای ژوهانسبورگ بزرگترین شهر آفریقای جنوبی است و تا به الان قدرتمندترین دستگاه اقتصادی در قاره آفریقا بوده است. گردشگران از سراسر جهان برای اینکه شاهد یک تجربه سافاری معتبر باشند به ژوهانسبورگ سفر میکنند، و یک سفر منحصر به فردی را تجربه میکنند.

علت پیدایش شهر ژوهانسبورگ اساسا طلا بوده است ، اما با گذشت زمان، به شهر پر جنب و جوشی در منطقه ی بزرگ ژوهانسبورگ تبدیل شد.دشهر، که در اصل "جوهورگ"، "Egoli" ("شهر طلا") یا یوگی (Jozi) نامیده می شود، قلب تجاری آفریقای جنوبی است.

موزه ها و گالری های هنری:

در بین گردشگران و مردم محلی ، موزه ها در ژوهانسبورگ به طور یکسان محبوب هستند. تعداد زیادی از گردشگران در اطراف این موزه ها برای کشف تاریخ و فرهنگ ژوهانسبورگ، تجمع میکنند.

در بین موزه ها موزه آپارتاید برای گردشگران محبوبتر است چون می توانند در این موزه تاریخ  زندگی بسیاری از شهرهای آفریقای جنوبی را شاهد باشند. داستان این موزه پیروزی روح انسان نسبت به بدبختی و سرکوب است. مرکز ریشه ها میراث علمی و نظری انسان را نشان می دهد.

یادبود و موزه هکتور پیترسون، نقطه عطفی مهمی است که قیام سوتو در سال 1976 را جشن می گیرد.

گالری هنری ژوهانسبورگ در جورج پارک واقع شده است، یکی از اولین پارک های شهر میانی است. هدف این گالری، کمک به شناخت فرهنگ بصری در جامعه چند فرهنگی است.

شما نمی توانید از نمایشگاه زندگی مهاتما گاندی که در زندگی او در یوهانسبورگ متمرکز است، غافل شوید. موزه نلسون ماندلا بزرگترین جاذبه در Gauteng است. خانه در همان حالت حفظ شده بود زمانی که ماندلا در آن در دهه 1960 زندگی کرد.

گشت و گذار در فضای باز:

پل معروف نلسون ماندلا را باید ببیند. که بخش تجاری مرکزی را به دفتر فرهنگی Newtown متصل می کند و همه موزه ها و گالری های هنری را شامل می شود.

از دیگر مکانهای دیدنی ژوهانسبورگ سد زیبای Emmarentia می باشد. از تفریحات این سد قایقرانی می باشد. باغ گیاه شناسی ژوهانسبورگ مجموعه ای بیش از 1000 نوع گیاه را به نمایش گذاشته است. با توجه به زیبایی منحصر بفرد طبیعت باغها یکی از مکانهای پرترافیک شهر هستند. یکی دیگر از تفریحات بزرگ در فضای باز، پیاده روی در غارهای واندر است که بسیاری از فسیلها در آن پیدا شده است.

در سفر به ژوهانسبورگ نباید فرصت طبیعتگردی در Zoo Lake، یک پارک پر از بلوط و درختان سیکومور، یا سفر Soweto، که منطقه ای با بزرگترین جمعیت شهر است، را از دست داد. 54 هکتار از باغ های سرسبز طیف گسترده ای از حیات وحش را نگه می دارد که مطمئنا شما و خانواده تان را سرگرم خواهد کرد. فرصتی عالی برای دیدن حیوانات واقعی آفریقایی خواهد بود.

و حال نوبت شهر تاریخی Gold Reef است که در اطراف یک معدن طلای معتبر ساخته شده و جاذبه های تاریخی را با سواری های هیجان انگیز ترکیب می کند.

میدان ماری فیتزجرالد پس از اولین اتحادیه کارگری زن آفریقای جنوبی نامگذاری شد؛ این مربع بهترین مکان برای شروع سفر به مرکز Jo'burg است. همچنین به عنوان مکان مهمی برای تعدادی از رویدادهای سالانه نیز جایگاه خوبی برای مردم است . این مجموعه از سران ها، که توسط هنرمندان نیوتان از چوب های قدیمی ساخته شده است .

غذاهای لذیذ آفریقای جنوبی

غذاها در ژوهانسبورگ تنوع زیادی دارد و شما قادر خواهید بود با هر ذائقه و سلیقه‌ای غذایی لذیذ برای خوردن پیدا کنید و سفر خود را لذیذتر کنید.

آفریقای جنوبی را بدون غذا ترک نکنید:

Boerewors

این سوسیس سنتی آفریقای جنوبی ساخته شده از گوشت گاو است، مخلوط با گوشت خوک یا بره و مخلوط ادویه جات.  

پودینگ مالاوا

پودینگ مالاوا یک پودینگ اسفنج پخته شده و شیرین ساخته شده با مربا زردآلو است و خامه ای در یک سس خرد شده است.

Chakalaka & pap

Chakalaka یک ظرف سبزیجات ساخته شده از پیاز، گوجه فرنگی، فلفل، هویج، لوبیا و ادویه جات است و اغلب خنک می شود.

Braai / Shisa nyamaBraai

یک طعم واقعی از غذاهای آفریقای جنوبی که معمولا شامل گوشت گاو، مرغ، گوشت گوساله و سوپ (سوسیس) است - این غذا برای گیاهخواران نیست.

Cheesy Bunny

این غذای خیابانی دوربان، در سراسر آفریقای جنوبی محبوب شده است.

امارولا دون پدرو

این کوکتل یک لیمو کرم ساخته شده از میوه مولوی بومی، مخلوط با بستنی.

BobotieBobotie

بوگوتی غذای ملی کشور است.

ملکارت

ترشی تکمیل شده به طور سنتی است.