رود نیل

رود نیل طویل ترین رود جهان محسوب میشود که متشکل از به پیوستن دو رود نیل سفید و رود نیل آبی در خارطوم میباشد.نیل سفید از ویکتوریا سرچشمه میگیرد. رود نیل به عنوان شاهرگ حیاتی کشورهای بیابانی و خشک آفریقاست. رود نیل در طی هزاران سال توانسته در اطراف خود شاهد تمدن های بزرگ دوران باستان باشد. سرآغاز رود نیل شهر جینجا است. در هر دو طرف رود نیل درختان سرسبز اوگاندا زیبایی خود را به تصویر کشیده است و میتوان دید که که انسان و طبیعت چگونه در کمال سازگاری با هم زنگی میکنند. شنیدن صدای آب و آواز پرندگان و نظاره کردن کلبه های کوچک روستاییان سیاه پوست از بین درختان همه گردشگران را به آرامش و تماشا دعوت میکند.

شهر جینجا

با قرار گرفتن رود نیل در شهر جینجا این شهر دارای ورزش های آبی مهیج بسیاری ست. مهمترین ورزش های تفریحی شهر جینجا رفتینگ آبهای خروشان است و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری شهر جینجا محسوب میشود.

شهر انتپه

قبل از کامپالا پایتخت اوگاندا شهر انتپه نام داشت. این شهر زیبا و سرسبز با جزیره های بزرگ و کوچک در مجاور دریاچه ویکتوریا قرار گرفته. طبیعت و باغ های استوایی مخصوصا باغ گیاه شناسی معروف جینجا باعث شده تا شهر جینجا یکی از مقاصد برگزیده گردشگران اوگاندا باشد.

پارک ملی کوئین الیزابت

پارک ملی کوئین الیزابت دارای حیات وحش خاصی میباشد. در دل طبیعت این پارک گونه های مختلف پرندگان، شامپانزه ها، گوزن ها، بوفالوها، شیرها و.... دیده میشوند و تماشای آنها لذت و هیجان خاصی دارد