شهر کندی:

شهر کندی در 120 کیلومتری پایتخت سریلانکا قرار دارد  این شهر با جذابیت و زیبایی که دارد به عنوان یکی از مقاصد جذاب گردشگری در کشور سریلانکا بشمار می رود. شهر کندی دارای 120 هزار نفر جمعیت می باشد و در قدیم به عنوان پایتخت سابق سریلانکا بوده است. عوامل طبیعی و شگفت انگیز شهر کندی و همچنین آب و هوای مساعدی که دارد گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و بازدید بسیاری از گردشگران خارجی از شهر کندی، این شهر را به یکی از شهر های قیمتی و گران سریلانکا مبدل ساخته است.

معبد دالادا ماگی گاوا در شهر کندی قرار دارد این معبد به دلیل نگهداری دندان مقدس مخصوص بودا در بین بوداییان سریلانکا و جهان بسیار مقدس و با ارزش می باشد.ساخت معبد دالادا ماگی گاوا در سال 1593 بوسیله یکی از پادشاهان سریلانکا صورت گرفت و سایر بناها در سال های بعد نیز به این معبد اضافه شد.

نزدیک معبد دالادا ماگی گاوا موزه ای می باشد که در آن جسم مومیایی شده ی یک فیل درشت اندام محافظت می شود.تاسیس این موزه و مخارج مومیایی کردن این فیل 55 سال پیش بوسیله فردی مال دار و غنی انجام گرفت. در این موزه برای مشاهده بازدیدکنندگان تصاویری از مرحله های مومیایی کردن فیل قرار داده شده است.

باغ سلطنتی که یکی از سه باغ معروف سریلانکا می باشد، در منطقه پرادنیا در شهر کندی قرار دارد. وزارت کشاورزی سریلانکا مسئولیت نگهداری از باغ سلطنتی را به عهده دارد. شهر کندی به عنوان بهترین مرکز تهیه صنایع حکاکی و حجاری ، صنایع دستی، ظروف برنجی و صنایع چوبی می باشد.

شهر سیگیریا:

این شهر در فاصله 173 کیلومتری پایتخت سریلانکا قرار دارد. قله زیبا و جذاب کوه شیر با ارتفاع 200 متر در شهر سیگیریا واقع شده است. قله نظامی در زمینی بر روی قله کوه شیر که  دارای 1000 متر مربع مساحت است بنا شده که باید 1200 پله برای رسیدن به این قله طی شود. قله نظامی در قرن پنجم میلادی جهت مبارزه با متجاوزان بوسیله یکی از پادشاهان سریلانکا به نام "کاسب" بنا شد. تفریحگاه ها و استخرهای بزرگ بر روی قله کوه شیر و باغ های زیبا و سرسبز و نقاشی های طراحی شده در قسمتهایی از کوه سیگیریا، همچنین وجود معماری های طبیعت در اطراف این کوه به این شکل که تخته سنگ های بزرگی شبیه به مار کبرا و یا فیل ، به زیبایی و جذابیت این مکان تاریخی در شهر سیگیریا افزوده است و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.